Správa z rádia

Autor: Ľudmila Moravčíková | 25.4.2013 o 18:44 | Karma článku: 8,29 | Prečítané:  650x

Pri večerných správach sme sa s mojim mužom rozčuľovali spoločne. Predavačka kníh dostala pokutu, lebo nepozametala pred obchodom ohorky z cigariet. Nie svoje, ale okoloidúcich a stojacich na autobusovej zástavke. Pokutujú predavačku kníh. To čo je za nezmysel?  

Dnes téma Fajčiari pokračovala v rádiu.  Začula som,  že za odhodené ohorky z cigariet sa bude aj pokutovať.  Dúfam, že to bude  niekde u nás a že sa to rýchlo rozšíri do ostatných miest a obcí.

Nič proti fajčiarom. Nech si húlia, ale tých špakov čo je po svete! Redaktor z nemenovaného rádia je tiež asi fajčiar, lebo posmešne k správe dodal , že: "Onedlho budú pokutovať už aj za to, keď si na ulici niekto uľaví".

Táto téma asi rozosmeje viacerých a zasmiala som sa aj ja. Bleskove sa mi vybavila v pamäti dávna spomienka na jedno milé posedenie s priateľmi a ich známymi. Na stretnutí sa vtedy tiež odohrala scénka, na ktorú asi nikto z nás nezabudol.  Keď bola vtedy zábava v plnom prúde, zrazu niečo neuveriteľne zasmrádlo. Bolo to neidentifikovateľné, olejovo, humusovo, zdochlinové. Nemizlo to ani vo víre jemného prievanu a všetci sme mali na tvárach zrazu vyplašené výrazy. Gúľali sme očami jeden po druhom. Snažila som sa dýchať úsporne a dúfala som, že sa to rýchlo stratí  ako rýchlo to prišlo. Preblesla mi hlavou šialená myšlienka: „Že by niekto dokázal zo seba vypustiť takú silu?"

Hovorí sa, že kto prvý zvedel, ten na ňom sedel. Napriek tomuto porekadlu som vyrazila k východu, lebo sa mi zdalo, že to nevydržím a odpadnem. Nebola som však jediná. Hromadne sme sa všetci hrnuli von. Pri tom sme  kričali - „fúúúúj". Niekto vpredu odistil bočné krídlo dverí a otvoril obe dokorán, aby bol útek rýchlejší.

Vyvalili sme sa v dave von a za nami sa ťahal čudný zápach.

Roman vykríkol: „Kto to bol?"

Pišta sa čestne priznal. Že už nemohol vydržať a sám netušil, že to bude takej strašnej intenzity. Aby nebola zábava prerušená, jeho bratranec vystrúhal smutnú tvár a dodal:

„Ľudia, ja som vždy akosi podceňoval tie biologické zbrane, ale odteraz mením názor".

Vybuchli sme do smiechu a tak nám hlboký nádych čerstvého vzduchu rýchlejšie prečistil pľúca.

Bratranec mal pravdu. Ten hromadný únik sa podobal cvičeniu bleskovej evakuácie zo zamoreného priestoru.

Nuž, pokutovať? Nepokutovať?

Keď niekto odhodí ohorok z cigarety, môžu ho pri tom vidieť. Ale kto by sa už priznával k vlastnému prdu. Iba ak Pišta, ktorý robí v spoločnosti najlepšiu zábavu a tento incident priznal vtedy s komicky zvesenou hlavou a previnilým úsmevom popod fúz.

Bolo veselo!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?